Mayıs 27, 2013

yılmak

güzel günler çabuk biter. ve kalırım yine bir başıma. bu sene ne kadar zordu, halen de zor. yıldım. anlatamadım ki ben kendimi hiç bir zaman.anlamak istemediler. tamam dedim, kimse kimseyi anlamak zorunda değil. ama yüzsüzce her işime karıştılar. özgürlüğümüz hükümetlerden, yönetimlerden önce çevremizdekiler tarafından kısıtlandı. aslında dünyada hep ortak çalıştı otoriteler. 
herkes çocuk sahibi olmasın, lütfen. 
ne çok kırıldı hayallerim. 
yaşamak çok elzem bir şey mi onu sorguluyorum bu aralar. nefes almanın ötesine geçmiyorsa günler, uyuyup uyanmalar bile hep aynı güne çıkıyorsa neden bu kadar çırpınıyorum ki yaşamak için. şükretmiyor değilim sahip olduklarıma, isyankarlık da yok içinde. sadece gülüşlerim çabucak bitsin istememiştim. pek gülemez oldum işte ben.
bugün bana babam, kapasiten bu kadarmış dedi. kendi kapasitesine bakmadan. kendini ölçüp biçmeden. kendini anlayamadıklarına bakmadan ve bencilliğini görmeden konuştu yine. ama bir gün olacak benim içimi bu kadar acıtan herkesle anladığı dilden konuşabileceğim. 
aileler çocuklarını birbiri ile mukayese etmemeli ve onları her koşulda cepte gibi görmemeliler. biraz da olsa kendi parçalarını tanımaya çalışmamalılar. bunu yapmadıklarını vakit öyle kırgınlıklara yol açıyorlar ki... ve öyle büyük bir düşmana sahip oluyorlar ki..
kendimi hiç bir halta yaramamış gibi hissettim bir kez daha. 

6 yorum:

Mshn dedi ki...

"aslında dünyada hep ortak çalıştı otoriteler."

Fazla söze ne hacet...

nefes dedi ki...

Babalar hep mi öyle sanki =) Ama kızma, kırılma ona. Sevgisini ifade edemiyordur, aslında başka şey diyecektir de öyle şeyler çıkıyordur ağzından...

kahvenin seki makbuldür dedi ki...

Mshn'e,
otoritenin ortaklığı şu son 2 günde ne kadar da net gördük değil mi?

kahvenin seki makbuldür dedi ki...

nefes'e,
yapacak bir şey yok, biz de onlardan nasıl olmayacağımızı öğreniriz. acı bir durum aslında ama..
sevgiler.

PrensesFiona dedi ki...

bir gün anlatırım sana babamı, neler yaşadığımı, bana neler yaptığını...
dertleşiriz uzun uzun canım arkadaşım, öyle çok anlatacak şey var ki...

kahvenin seki makbuldür dedi ki...

PrensesFiona'ya,
senle konuşulacak öyle çok şey var ki..az kaldı o günlere canım arkadaşım. bana iyi dileklerini, dualarını yolla e mi?